салата ” Янцзы” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) салати ” Янцзы” – рецепт.:
100 гр. китайской лапши ( фунчезы); 250-300 гр. опят; 2 свежи краставици, 1 голем морков, 300 гр. пекинской капусты; специи и приправы: сол; пиперка; сусам; масло од сусам; шеќер;измельченный чеснок
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата ” Янцзы” – рецепт.
Отварить лапшу в течение 1 мин., Натереть на терке огурцы, отварить грибы, мелко нашинковать морковь и капусту. Все ингредиенты остудить и смешать. Добавить приправы и специи, се промешува повторно

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*