салата “Бистро” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) Салата за готвење “Бистро” – рецепт.:
САЛАТИКБИСТРО
шунка 200 g.
копчёный сыр (косичка) 100 g.
јајца 5 парчиња,
пченка 1 b.
сухарики 1 пакетик,
мајонез,
зеленило,
зелена салата ( да се украсуваат)
Фото на готовиот сад:
Салатик Бистро

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Бистро” – рецепт.
1.Все ингредиенты режем кубиками,
2.Заправляем майонезом.
3.Сухарики добавлять в последний момент, перед подачей на стол.(чтобы не размякли)
4. бон appetit!!!

Фото Готови јадења:
Салатик Бистро


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*