салата “Пятиминутка” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) Салата за готвење “Пятиминутка” – рецепт.:
200 Г-дин шунка (у меня нарезка)
2 баночки консервированных шампиньонов (290/170 гр.)
баночка кукурузы
майонез и сметана 1:1
сол,бибер
зеленило
Фото на готовиот сад:
Салатик Пятиминутка

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се подготви салата “Пятиминутка” – рецепт.
С грибов слить жидкость и разрезать пополам.
Ветчину нарезать полосками и добавить к грибам.
Добавить баночку кукурузы.
Заправить майонезом и сметаной.
сол, поперчить и добавить зелень.
Тоа е се!!!
Бон appetit!!!

Фото Готови јадења:
Салатик Пятиминутка


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*