харинга maslitse

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Тука е она што ви треба за готвење Херинг maslitse:

1 харинга

250 г путер

три sprigs на магдонос

Фото на готовиот сад:
Селедочное маслице
Како да се готви Херинг maslitse

настава (рецепт), Како да се готви:


Понекогаш сакате да се шири на леб е нешто на такви работи, и нескопосник со подготовка на класичен mincemeat неподготвеност. Тука и решив да се измисли нешто.

Харинга губи главата, потрошится, ослободен од главната коска, кожата, опашка.

Се сече на парчиња

Нафта, исто така, се сече на парчиња, билки може да се скрши.

Сето ова е извит мелница за месо: во механички 3, и електрични 2 пати.

Производот е завиткан во топчиња, Исчистени во фрижидер да се стврдне. преку 15 минути може да се инсталира во масло може да се ставаат на маса, или.
Фото Готови јадења:
Селедочное маслице


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*