сендвич “добро утро!”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Тука е она што ви треба за готвење Сендвич & quot; Добро утро!& Quot;:

додека еден свеж пунџа (мојот сопруг се уште ги нарекува Sike)

2 парчиња од мисиркини гради, Тоа може да се пуши (или било кој други преработки од месо)

2 парче домат

2 парче сирење

1 писмо letuchchy (или други зелка, вашиот вкус)

1 лажица мајонез

Фото на готовиот сад:
Сэндвич С ДОБРЫМ УТРОМ!
Како да се подготви сендвич & quot; утро!"

настава (рецепт), Како да се готви:


Кифла сече по должина, СРЈ или 2 минути во тостер на тивок оган, како што сакам.

2 половини на бухти се шири со мајонез, Еден стави месо, letučči, сирење, домати, се покрива со вториот.

Повикот на појадок!
Фото Готови јадења:
Сэндвич С ДОБРЫМ УТРОМ!


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*