Шпротный салат – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Шпротный салат – рецепт.:
1банка шпрот;4јајца;2моркови;2светилки;копар.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Шпротный салат – рецепт.
Уложить слоями:1-шпроты(размятые вилкой);2-крупно натёртые белки яиц;3-ситно сецкан кромид;4-варёная морковь(крупно тёртая).Каждый слой залить майонезом,посипете ги со копар.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*