Торба на риба во тава за печење – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) да се подготви некаква карма-каша на риби во тава – рецепт.:
Риба мраз - 125 или минтай, осетр - 123, Зандер, треска — 122, кисела краставици - 35, каперси - 12, домат Пире - 12, кромид - 8, сирење - 3, маса маргарин - 11, маслинки - 30, лимон - 7. .
зелка чорба: Свежа зелка - 162, масти - 6,7, моркови - 6, кромид - 9, магдонос (корен) - 3, домат Пире - 12, оцет 3% – 4,5, Пченично брашно - 18, шеќер - 4,5, црн пипер грашок - 0,003, ловоров лист - 0,01. излез -150.
Фото на готовиот сад:
Солянка из рыбы на сковороде

настава (рецепт), Како да се готви:


Како да се готви некаква карма-каша на риби во тава – рецепт.
риба, во Сплит филети со кожата без коски ребро, се сече на парчиња со тежина од 20-25 g, се стави во сад, подмачкан, додадете малку вода или супа, исечени краставици и почнаа да растат за 10-15 мин. На крајот на pripuskaniya додадете каперси, темен кромид и домати пире, зачини и ловоров лист.
Во единица доза подмачкана тава стави слој од зелка, го заврши парчиња риба со зеленчук и сос, во која таа pripuskayut, врвот со останатите зелка слајд, посипете со рендано сирење и се пече во печките.
за зелка: зелка сече ленти, стави во еден слој на бакар 30 види, додадете малку супа или вода, оцет, масти, темен доматно пире и оставете до половина. Потоа го ставаат на кромид, моркови, магдонос, се сече на ленти и пржете, ловоров лист, бибер и оставете до тендер. По калење додадете брашно соте, шеќер, сол. Кога на одмор на некаква карма-каша се стави парче од лимон и маслинки.

Фото Готови јадења:
Солянка из рыбы на сковороде


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*