свинина под соевым соусом – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления свинина под соевым соусом – рецепт.:
свинско месо, сол, соја сос.
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить свинина под соевым соусом – рецепт.
Свинину отбить, сол. Обжарить с двух сторон, добавить соус. Довести доготовности.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*