сурови јајца – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Сырая икра – рецепт.:
модар патлиџан, пиперка, домати, кромид, сол, сончогледово масло
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Сырая икра – рецепт.
Испечь баклажаны. Мелко порубить (или измельчить блендером): свежий перец, модар патлиџан, кромид, домати. Заправить подсолнечным маслом, сол по вкус.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*