ТапасРеал Мадрид” – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления ТапасРеал Мадрид” – рецепт.:
ДЛЯ ТАПАС:
маслиново масло
baguette – 1парчиња;
лук – 150гр;
сквош – 1парчиња;
пиперка – 500гр;
домати – 1kg;
брашно – 1st.l;
кромид – 2парчиња;
јајце – 1парчиња;
туна – 100гр;
маслинки – 1банка;
маслинки – 1банка;
грибы маринованные – 200гр;
урда(0,1%) – 100гр;
копар – 100гр;
бибер (чили) – 1парчиња;
шеќер – 1/4Член;
оцет(9%) – 1/4Член;
хамон – 100гр;
сухари панировочные – 100гр;
сол, бибер – вкус.
ДЛЯ КОКТЕЙЛЯ:
портокал – 1парчиња;
круша – 1парчиња;
мандарин – 1парчиња;
вино – 1l;
бренди – 100ml;
мраз.
Фото на готовиот сад:
Тапас Реал Мадрид

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить ТапасРеал Мадрид” – рецепт.


Фото Готови јадења:
Тапас Реал Мадрид


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*