«Трескучий салат» – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления «Трескучий салат» – рецепт.:
1 баночка печени трески
7 картофелин
5 јајца
200 g сирење
2 средни главици кромид
зеленило
сол, бибер по вкус!
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить «Трескучий салат» – рецепт.
Картофель и яйца отварить, нарезать небольшими кусочками.
Добавить немного измельченную печень трески, мелко нарезанный репчатый лук.
Далее тертый сыр и немного зелени!
се меша, solim, перчим по вкусу и заливаем все ингредиенты маслом печени трески с баночки!
бон appetit!

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*