Утка попекински – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Утка попекински – рецепт.:
утка весом 2 -2,5 kg, 1/2 стакана сухого белого вина, морска сол, 4 столовые ложки меда, 1 столовая ложка кунжутного масла, 5 столовых ложек соевого соуса, 1 столовая ложка имбирного порошка, 1 столовая ложка белого перца, 1 чаша вода. за палачинки – 1 јајце, 1 чаши брашно, 2/3 чаша млеко, 2/3 стакана холодной воды, 2 столовые ложки кунжутного масла, 1 пучок зеленого лука. Такжесоус хой-син,краставица, зелени кромид
Фото на готовиот сад:
Утка по - пекински

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Утка попекински – рецепт.


Фото Готови јадења:
Утка по - пекински


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*