Яичный ликерчик – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Яичный ликерчик – рецепт.:
12 яичных желтков
300 гр сахарной пудры
300 ml млеко
1 пакетик ванилина
250-300 мл водки
250 мл бренди
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Яичный ликерчик – рецепт.
Яичные желтки растереть с сахарной пудрой, смешать с теплым молочком и ванилью. Все процедить через мелкое ситечко и добавить бренди с водкой. се меша. Через два дня готово!

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*