Закуска «Причуда» – рецепт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Што ви е потребно (прехранбени состојки) для приготовления Закуска «Причуда» – рецепт.:
300 г мяса
6 лукчиња
зеленило
сол
бибер
мајонез
Фото на готовиот сад:
Blankrecipe

настава (рецепт), Како да се готви:


Как приготовить Закуска «Причуда» – рецепт.
за тестото: 5 јајца, столовая ложка молока, 2 Член. лажици брашно, 2 Член. лажици растително масло, сол.
Разбить яйца, влить молоко, растително масло. Добавить муку и соль. месете го тестото. Пожарить тонкие блинчики, нарезать их соломкой. Мясо обмыть, очистить от пленок, отварить и порезать соломкой. Смешать нарезанные блинчики и мясо. Добавить толченый чеснок, зеленило. мајонез.

Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*