мезе со крекери

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Иако никој не рејтинг)
Loading ...

состојки


Вот Что вам потребуется для приготовления закусочка с крекером:

пачка крекера "соленый"

урда (из магазина)

лук

зеленило

мајонез

сол по вкус

Фото на готовиот сад:
Blankrecipe
Как приготовить закусочка с крекером

настава (рецепт), Како да се готви:


делаем начинку:

в творог добавляем давленный чеснок, зеленило, мајонез, сол

между двух печенюшек крекера кладем начинку
Фото Готови јадења:
Blankrecipe


Како рецепт? Се е-мејл рецепти директно преку е-маил или да се претплатите на RSS фидот на блогот! 

Оставете коментар успешно тука

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*